5–8 klasių matematikos olimpiada Klaipėdos universitete

Lapkričio 15 dieną Klaipėdos universitete pirmą kartą vyko Vakarų Lietuvos 5–8 klasių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti. 

Matematikos olimpiadą organizavo Klaipėdos universitetas (KU), Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. Organizuojant ją, buvo siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias bei ugdyti mokinių mokslinį ir kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą.

Matematikos olimpiadoje dalyvavo 60 gabiausių mokinių iš Klaipėdos, Neringos, Palangos miestų savivaldybių ir Klaipėdos, Kretingos bei Skuodo rajonų savivaldybių. Matematikos olimpiada vyko 2 etapais. Pirmiausia dalį užduočių mokiniai atliko virtualioje aplinkoje (kompiuteriu arba telefonu), o vėliau kitas užduotis turėjo atlikti raštu pateikiant visus reikalingus sprendimus. Pasibaigus olimpiadai mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose: „Kurk ir programuok“ (KU prof. Vitalijus Denisovas),  „Robotukai, tai jėga!“ (KU doc. Gediminas Gricius), „3D mūsų gyvenime“ (KU studentas  Edvinas Pocevičius) bei komandiniame „Protų mūšis“ žaidime (Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos mokytoja Snieguolė Stakvilionė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojas Giedrius Žemaitis). Mokinius atlydėję pedagogai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Komandinis darbas kitaip“ (lektorius Robertas Kavolius).

KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas pasveikinio mokinius ir įteikė prizinių vietų laimėtojams diplomus bei I vietos nugalėtojams taures. I vietą užėmė Bernardas Pauželis (Klaipėdos licėjus, 5 kl.), Rugilė Petkevičiūtė (Klaipėdos „Versmės“ progimnazija, 6 kl.), Linas Daukšas (Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla, 7 kl.) ir Roman Mumm (Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija, 8 kl.).

Apdovanojimo metu KU lektorė Marta Karaliūtė ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos  mokytoja Dalia Bendikienė mokiniams palinkėjo toliau ieškoti atsakymų matematikos labirintuose, juk „Matematika yra mokslų karalienė, o skaičių teorija – matematikos valdovė“ (vokiečių matematikas K. F. Gausas).

Straipsnį parengė KU matematikos olimpiados organizatoriai

Skip to content