Lietuvių kalbos ir literatūros metodinė savaitė

Nuo vasario 26 dienos iki kovo 4 dienos progimnazijoje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros savaitei skirti renginiai. Savaitė prasidėjo mokinių literatūrinių darbų parodos atidarymu „Kūrybos skrynią atvėrus“. Mokinių darbus apžiūrėti buvo galima visą savaitę.

Vasario 26 dieną mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos „Kengūros“ konkurse, o lietuvių kalbos pamokose vyko haiku kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai praktiškai ir teoriškai susipažino su japonų poezijos žanru, o geriausi darbai buvo išsiųsti į XVI pasaulio vaikų haiku konkursą.

Vasario 28 dieną mokyklos bendruomenė rašė Nacionalinį diktantą. Bibliotekoje vyko paroda „Knyga su kokybės ženklu“, kurioje mokiniai galėjo pamatyti knygas, išleistas XVII–XX amžiuje. Pertraukų metu pirmojo aukšto fojė visi norintys galėjo žiūrėti kūrybinį filmuką „Knygos kelias“.

Kovo 2 dieną lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu vyko kūrybinės dirbtuvės „Vienos raidės istorija“. Mokiniai noriai kūrė istorijas, kurių visi žodžiai prasidėjo ta pačia pasirinkta raide.

Visos savaitės metu vyko raštingiausių mokyklos mokinių rinkimai, kuriuos laimėjo ir mokyklai atstovavo miesto konkursuose šie mokiniai: Julija Šeputaitė (5 a), Amelija Brazdeikytė (6 d), Eva Ruplėnaitė (7 b) ir Lukrecija Balbieriūte (7 c).

Kovo 2 dieną vyko 8 klasių lietuvių kalbos olimpiada, kurią laimėjo ir mokyklai mieste atstovavo Goda Rudytė (8 d), Paulius Lukošius (8 c), Danielius Vėsulas (8 b).

Savaitę užbaigė lietuvių kalbos ir literatūros 5–8 klasių viktorina „Žodžio paglostymas“, kurioje savo kalbos, literatūros ir istorijos žinias parodė mišrios 5–8 kl. mokinių komandos.

Skip to content