Kovo 16-oji – Knygnešio diena

 Knygnešystė – XIX amžiaus autentiškas mūsų tėvynės istorijos reiškinys. 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 

      Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Galima tik paaiškinti jo reikšmę. Tai suprantama, nes tokio reiškinio kitos šalys neturi.

      Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, kurie lietuvių kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas. Kovo 16-oji – Jurgio Bielinio, žymiausio Lietuvos knygnešio, gimimo diena. 

      Minėdami Knygnešio dieną, prisimename apie sunkų mūsų kalbos kelią. Prisimename drąsą ŽMONIŲ, kurie nepabijojo kalėjimo ar tremties į Sibirą. Tik jų valios ir ryžto pastangomis šiandien mes, Lietuvos vaikai, galime kalbėti lietuviškai.

      Kovo 16-oji – diena, kai tariame ačiū KNYGNEŠIAMS už mūsų kalbą, raštą, valstybę…

      Savo kūrybiniuose darbuose AČIŪ taria ir 5–8 klasių mokiniai bei jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Donata Tiškuvienė…

Skip to content