Knygų ekspertų kovos

Gegužės 5–6 dienomis skaitmeninėje erdvėje nuotoliu Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos šeštokų ir septintokų komandos dalyvavo  Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo 5–8 klasių mokinių konkurse „Knygų ekspertų kovos“. Šis jau tradiciniu tapęs renginys, kurį organizuoja Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras kartu su miesto lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinio būrelio taryba ir mokyklų bibliotekininkais, penktą kartą pakvietė moksleivius susirungti dėl didžiojo Knygų ekspertų vardo. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos: 6b komanda „Gilės“ (Karina Bruožytė, Goda Jurelevičiūtė, Viltė Malinauskaitė, Vakarė Pargaliauskaitė, konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Inga Barkauskienė) ir septintų klasių komanda „Brėmeno muzikantės“ (Liepa Aleknavičiūtė 7b, Liucija Gudžiūnaitė 7c, Ugnė Jurevičiūtė 7c, Neringa Radajevaitė 7c, konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Laima Tičkuvienė). Ne juokas atpažinti knygų veikėjų kuprinėje sudėtus daiktus, įsivaizduoti ir nupiešti knygos veikėją, sukurti sakmę remiantis knygos turiniu ar atlikti užduotį „DJ navatnas“– daina paversti knygos eilutes. Teko įsijausti  ir į Šerloko Holmso vaidmenį. Konkursą savo dalyvavimu, įžvalgomis praturtino septintos klasės mokinių skaitytos knygos „Sukeistas“ autorė Kotryna Zylė. Buvo gera matyti besišypsančius dalyvių veidus, jų kupinas susikaupimo akis gliaudant kaip riešutus sudėtingas užduotis. Merginų komanda „Gilės“ pelnė nominaciją „Knygų ekspertai-kūrėjai“. Sveikiname septintų klasių komandą „Brėmeno nuzikantės“ Klaipėdos miesto projekte-konkurse „Knygų ekspertų kovos“ 7–8 klasių grupėje iškovojus KNYGŲ EKSPERTŲ vardą! Šį vardą mūsų mokyklos mokiniai iškovoja trečius metus iš eilės.

   Taigi, skaitantis jaunas žmogus yra mąstantis, kuriantis, neturintis laiko nuobodžiauti. Kol žmonės skaitys knygas – visuomenė eis teisingu keliu. Anglų filosofas Francis Bekonas pasakė labai vaizdingai ir tiksliai: „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“. Priimkime šį krovinį su meile ir pagarba.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Laima Tičkuvienė

Skip to content