Savanorystės galimybių mugė jūrų muziejuje

Gruodžio 2 dieną Lietuvos jūrų muziejuje vyko ,,Savanorystės galimybių mugė“.  Renginys, skirtas prisistatyti savanorius priimančioms organizacijoms ir papasakoti apie siūlomas savo organizacijos savanorystės ir pilietines veiklas Klaipėdos miesto jaunimui.

Į renginį žygiavo, plaukė (keltu) ir slydo (pirmuoju šių metų ledu) progimnazijos Lyderių klubo nariai. Mokiniai vyko susirinkti kuo daugiau informacijos, susipažinti su organizacijų atstovais, megzti ryšius su kitais aktyviais jaunuoliais ir, žinoma, gerai praleisti laiką.

Renginio organizatoriai: VŠĮ „Asmenybės ugdymo kultūros centras“, Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo ir bendruomeninių reikalų koordinavimo grupė, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ ir Lietuvos jūrų muziejus. Renginyje dalyvavo:

1. Lietuvos raudonasis kryžius.

2. Klaipėdos jaunimo užimtumo skyrius.

3. Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras.

4. Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai.

5. Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“

6. Asmenybės ugdymo kultūros centras ir AJE+skatepark.

7. Klaipėdos samariečių bendrija.

8. Lietuvos moksleivių sąjunga.

9. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka.

10 Interact klubas „Į žvaigždes“…

11. Lietuvos jūrų muziejus.

Savanorystė ir karjera

Savanorystės nauda jaunuoliui – ne tik priedas prie stojamojo balo! Lietuvoje už savanorišką veiklą, stojant į aukštąją mokyklą, pridedama 0,25 balo (plačiau: https://jrd.lt/savanoryste/jst). Vis dėlto savanorystė gali duoti kur kas daugiau naudos nei ketvirtis balo.  Savanorystė – ilgam išliekanti patirtis, kuri gali praturtinti asmenybę ir atverti naujas duris – taip pat ir renkantis profesinį kelią.

Štai bent kelios galimos „naudos“, kurias įmanoma patirti užsiimant savanoryste:

 • geras būdas megzti ryšius, plėsti socialinį tinklą;
 • stiprina savivertę ir pasitikėjimą;
 • suteikia gyvenimui prasmės jausmo;
 • ugdo svarbias asmenines savybes;
 • padeda įgyti naujų įgūdžių;
 • padeda tapti geresniu komandos nariu;
 • ugdo lyderio savybes;
 • svarbi karjerai – nemažai darbdavių vertina įrašą apie savanorystę CV kur kas labiau, nei darbą kavinėje arba kur nors Norvegijos ūkyje (išskyrus tuos atvejus, kai norite įsidarbinti kavinėje ar ūkyje).

Savanoriauti jaunuoliai gali nuo 14 metų. Galimybių yra labai daug – kviečiu pradėti domėtis jau dabar!

Straipsnis parengtas remiantis šaltiniais:

 1. https://fb.me/e/3XwhIhD4o
 2. https://blog.swedbank.lt/finansu-laboratorija/savanorystes-nauda-jaunimui-ir-pagrindiniai-jos-principai
 3. https://www.kurstoti.lt/s/10937/savanorystes-nauda-savanoriui-ne-tik-priedas-prie-stojamojo-balo

Karjeros konsultantė Dovilė Preibienė

Skip to content