Ankstyvasis programavimas 1 L klasėje

1L – Lyderių klasės mokiniai rugsėjo mėnesį pradėjo  mokytis ankstyvojo programavimo pagrindų.
Pirmuosiuose užsiėmimuose  jie išmoko susirasti savo kompiuterį kompiuterių spintoje, jį įsijungti, išjungti. Susipažino su kompiuterio dalimis ir jų funkcijomis.  Kad geriau įsimintų  raidžių  išdėstymą klaviatūroje, spausdino skaičiuotės tekstą. Gebėjo pasirinkti norimą šriftą, raidžių dydį, storį, spalvą. Dirbtinio intelekto pagalba kūrė paveikslus, piešė su Wick Editor programa savo jausmus. Pirmokėliai labai greitai mokėsi valdyti kompiuterį. Labai padėjo vienas kitam, dažnai dirbo porose. Gruodžio mėnesio pradžioje  mokiniams sukūriau paskiras, prisijungimus prie Scratch programos ir pradėjome joje dirbti. Šiuo metu visi mokiniai, be pagalbos, prisijungia prie Scratch. Jau išmoko šioje programoje piešti. Sukūrė geometrinių figūrų piešinėlius. Išmoko pakeisti piešinio formą ir dydį. Sukūrė pirmuosius  judančius sveikinimus Kalėdų proga savo tėveliams.
Pirmokams labai patinka ankstyvojo programavimo užsiėmimai. Mokiniai labai džiaugiasi naujais atradimais, naujai išmoktomis programomis,  atliktais darbeliais. Vaikų noras mokytis skatina ir mane nenuleisti rankų, mokyti juos kurti kuo įdomesnius darbelius ir dalintis jais su artimaisiais.
1L klasės mokytoja Sadutė Drungilienė