Dalyvavimas respublikinėje 8–12 klasių mokinių tiriamosios-praktinės gamtos mokslų konferencijos „Stebiu. Kuriu. Analizuoju.“

Šių metų kovo 16 d. vyko tradicinė kasmetinė respublikinėje 8–12 klasių mokinių tiriamoji-praktinė gamtos mokslų konferencija „Stebiu. Kuriu. Analizuoju“. Konferenciją organizavo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija, Panevėžio švietimo centras. Šioje konferencijoje susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos mokyklų, buvo skaityti 73 pranešimai.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis gyvąja ir negyvaja gamta per patyrimą.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja sveikindamas konferencijos dalyvius džiaugėsi, kad susirinko tiek daug jaunų žmonių, kuriems rūpi pažinti, tirti ir analizuoti.

Kiekvienoje iš 4 grupių buvo pristatyta po 15 pranešimų įvairiausiomis gamtos tyrimų temomis.

Mūsų mokyklos 8 klasės mokinys Justas Neverdauskas konferencijai ruoštis pradėjo jau nuo metų pradžios, dalyvavo ilgalaikiame projekte „Jaunasis tyrėjas“. Mokykliniame projekte dalyvaujanys mokiniai atliko įvairius tyrimus, sukauptą medžiagą analizavo, apibendrino. Įdomiausią  pranešimą atrinkome respublikinei konferencijai. 8 c klasės mokinio Justas Neverdausko darbo tyrimo objektas buvo „Akvariumo vandens savybių tyrimas“. Justas tyrimą atliko namuose, tyrė savo skirtingo dydžio akvariumus. Jaunasis tyrėjas savo darbe naudojo įvairius testus, registravo, darė palyginamuosius grafikus, analizavo ir darė išvadas. Konferencijos pabaigoje buvo pasidalinta mintimis, įspūdžiais.

                                                  „Mokslas niekada nebuvo ir nebus užbaigta knyga.“ Einšteinas

 Mokytoja Jūratė Delininkaitienė

Skip to content