Olimpinė diena

Spalio 27 dieną „Verdenės“ progimnazijoje vyko Olimpinės dienos renginiai. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Rudenį vykstančio projekto metu pradinių klasių moksleiviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų ir, jei įmanoma, pamokose, išbando įvairias mankštas ir žaidimus.

Pradinių klasių mokytojai sporto salėje organizavo mokiniams fizinio aktyvumo treniruotes. Pristatytoje vaizdo medžiagoje sveikos mitybos specialistas Artūras Sujeta kartu su kulinaru Gian Luca Demarco pakvietė vaikus kartu gamintis sveikus patiekalus.

Šešių pirmų, antrų ir ketvirtų mokinių klasių mokiniai lankėsi Klaipėdos Lengvosios atletikos mokykloje. Čia vaikus pasitiko šios mokyklos treneriai, kurie supažindino su lengvosios atletikos sporto šakomis. Po lengvos apšilimo treniruotės mokiniai buvo suskirstyti į 5 grupes. Kiekviena grupė dirbo su treneriu – galėjo išbandyti bėgimo, bėgimo su kliūtimis, šuolio į tolį, šuolio į aukštį bei rutulio stūmimo rungtis.

Vaikų energijai ir entuziazmui nebuvo ribų, visi stengėsi kiek įmanoma daugiau kartų pakartoti trenerių užduotis. Belieka tik tikėtis, kad po šio apsilankymo Lengvosios atletikos mokykloje, tikrai atsiras norinčių ten sportuoti, o gal ateityje net sužibės lengvosios atletikos padangėje nauja sporto žvaigždė iš „Verdenės“ progimnazijos mokinių tarpo.

Nuoširdus ačiū Lengvosios atletikos mokyklos treneriams ir iki kitų kartų!

2a klasės mokytoja D. Čužienė, 2b klasės mokytoja I. Stalgienė