Kalbų kengūra 2024

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas – nevalstybinė vaikų ir jaunimo organizacija – jau penkioliktus metus įdomiai ir kūrybingai dirba švietimo ir kultūros srityse. Šio fondo veikla ugdo mokinių pilietiškumą, mobilizuoja ir skatina vaikus mokytis, praktiškai pritaikyti sukauptas žinias, moko mąstyti, dirbti savarankiškai, formuoja socialinius įgūdžius, suteikia galimybę vaikams realizuoti save ir padeda atskleisti kuo daugiau talentų.

Vienas iš jų projektų – KALBŲ KENGŪRA, kuriame kasmet dalyvauja ir mūsų progimnazijos moksleiviai. Šiai mokslo metais projekte dalyvavo 35 mokiniai. Savo jėgas projekte išmėgino 5–6 klasių (9 dalyviai) ir 7–8 klasių mokiniai (26 dalyviai). Šiame projekte visada truputį sudėtinga 5 bei 7 klasių mokiniams, nes jiems tenka susidurti su temomis, kurių dar nesimokė, bet tai puiki patirtis ir tramplynas į aukštesnes klases. Tokių projektų metu mokiniai ne tik pasitikrina savo žinias, bet ir ugdo savyje taip reikalingą drąsos jausmą.

Dalyviai ir jų mokytojai džiaugiasi dar viena patirtimi ir nekantriai laukia rezultatų. Ir net jeigu kurio mokinio šuoliukai bus nedideli, šuoliuoti su KENGŪROMIS smagu. Sėkmės visiems projekto dalyviams!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Inga Barkauskienė