„Gyvosios karo istorijos“

Gegužės 11 dieną progimnazijoje 6–8 klasių mokiniai susitiko su rašytojų ir žurnalistų delegacija iš Ukrainos: Olga ir Ivanu Feščenko, Pavelu Smovž, Vasilijumi Bespalenko. Aktų salėje svečiai pristatė Borodjankos miesto projekto „Gyvosios karo istorijos“ rinkinį, tai – unikalūs liudijimai apie plataus masto invazijos ir Kijevo srities okupacijos pradžią. Istorijas pradėjo užrašinėti Olga Feščenko, kuri po Kijevo srities okupacijos grįžo į Borodjanką. Laikui bėgant savanoriai, kuriems taip pat rūpėjo išsaugoti tikrąjį karo atminimą, susibūrė prie šio projekto: rinko ir šifravo liudininkų įrašus, redagavo, vertė į įvairias kalbas. Fitneso ir kultūrizmo federacijos prezidentas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas, profesorius, generolas Vasilijus Bespalenko, remdamasis asmenine patirtimi, mokiniams aiškino pagrindines gyvenimiškas tiesas, mokė būti sąžiningais, garbingais, turėti stuburą, vengti kvaišalų, pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią, tik tuomet jie taps garbiomis asmenybėmis. Integruotoje pilietiškumo pamokoje svečiai akcentavo, kad svarbu gerbti savo kalbą, papročius, padėti vieni kitiems, branginti tėvynę, saugoti ir ginti savo žemę. Ukrainiečių delegacija palinkėjo vienybės, santarvės ir taikos Lietuvai ir jos piliečiams, dėkojo už paramą ir galimybę skleisti tikrąją tiesą apie vykdomus nusikaltimus Ukrainoje.

Skip to content