Patirtinio ugdymo diena III

                Nuolat auganti vaikų patirtis svarbi, ji padeda ne tik pačiam patirti įvairius procesus, praplečia mokymosi lauką, įtvirtina gaunamas žinias, bet ir  fiksuoja ir įprasmina naujus dalykus. 
                Gegužės 8 dieną 5–8 klasių mokiniai dalyvavo trečioje šiais mokslo metais patirtinio ugdymo dienoje. Visų dalyvių patirtys buvo skirtingos. Klaipėdos dramos teatre vaikai pažino teatrą ir jo užkulisius, kiti vyko į Klaipėdos universiteto botanikos sodą, kur susipažino su skirtingų medžių kamienų žieve, medžių žievių raštais, aiškinosi, kaip sukuriamas medžio parašas, savarankiškai ir būriu ieškojo augalų. Grupė mokinių dalyvavo literatūriniame teisme ar tyrė produktų antioksidacines savybes, nustatinėjo buitinių medžiagų Ph. Progimnazijoje besimokantys vyko į Palangą, kur keliavo „Grafų Tiškevičių pėdomis”, edukacijos metu susipažino su Klaipėdos krašto ir gintaro istorija, sužinojo, kaip žmonės rinkdavo, kur naudojo, kaip mokėjo už pirkinius gintaru, mokiniai kūrė magnetukus panaudojant gintarą ir Klaipėdos krašto motyvus. Edukacijoje ,,Batikos raštai” P. Domšaičio galerijoje mokiniai dažė marškinėlius. Kiti pažino Platelių apylinkes.
                Patirtinis ugdymas išlaisvina žmogų, tam ypač tarnauja gamta kaip patirties vieta, ji padeda sustiprinti mokinio pasitikėjimą savimi ir kitais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Garozienė

Skip to content