Oratorių konkursas 2024

Gegužės 28 d. „Verdenės“ progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto jaunųjų oratorių konkursas „Sielą glostantys žodžiai“. Jau kasmetine tradicija tapusį „Verdenės“ progimnazijos organizuojamą renginį atidarė Klaipėdos Karalienės Luizės centro Skaitovų ir poetinio teatro studijos jaunimas, kurie savo literatūrine kompozicija „Žodžio paglostymas“ prikaustė visų dėmesį. Jaunųjų talentų pasirodymas buvo palydėtas garsiais aplodismentais, įteiktos padėkos ir dovanėlės vadovei, režisierei Audrai Lenkauskienei ir ugdytiniams.
Po „Verdenės“ progimnazijos direktorės Rimos Bėčiuvienės sveikinimo žodžio prasidėjo jaunųjų oratorių konkursas „Sielą glostantys žodžiai“, kurį stebėjo ir dalyvius vertino kompetentinga komisija: „Verdenės“ progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė; „ Verdenės“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Garozienė; KU humanitarinių mokslų daktarė, docentė Asta Balčiūnienė; režisierius, Klaipėdos Karalienės Luizės centro direktorius Ramūnas Kaubrys; Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aušra Litvinienė.
Susirinkę jaunieji oratoriai iš skirtingų Klaipėdos miesto mokyklų pristatė savo konkursines kalbas dviejose grupėse: 5–6 klasių ir 7–8 klasių grupėje. Mokiniai kalbėjo įvairiomis temomis. Klausytojus vertė susimąstyti kalbos apie planetos išsaugojimą, ar tikrai technologijos padeda tapti protingesniais, kaip socialinė žiniasklaida keičia žmonių tarpusavio santykius. Artėjant vasaros atostogoms netrūko kalbų apie keliones, kodėl žmogui svarbu keliauti. Konkursą pagyvino ir muzikos skambesys, sielą glostė malonūs smuiko ir pianino garsai.
Po kelias valandas trukusių jaunųjų oratorių kalbų ir po ilgų komisijos diskusijų buvo apdovatoti jaunieji oratoriai padėkomis, diplomais, širdį glostančiomis dovanėlėmis ir išrinktas oratorių oratorius:

5–6 klasių grupėje jaunojo oratoriaus Diplomas įteiktas Klaipėdos Vydūno gimnazijos 6 klasės mokinei Ievai Kazlauskaitei.

7–8 klasių grupėje jaunojo oratoriaus Diplomas įteiktas Klaipėdos Vydūno gimnazijos 7 kl. mokinei Liepai Dambrauskaitei.

Padėkos įteiktos ir visą konkursą po sielos labirintus vedžiojusiai konkurso vedėjai Radvilei Lukoševičiūtei, komisijos nariams, mokytojams, organizatoriams.
Kokursas uždarytas įsiamžinus bendroje nuotraukoje vasara kvepiančių lubinų apsuptyje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Odeta Perminienė

Skip to content