Pradinio ugdymo mokinių projektinės veiklos

Progimnazijos 1–4 klasių mokiniai šiais mokslo metais tris dienas vykdė projektinę veiklą. Birželio 3 dieną vyko projektų pristatymai.

Pirmų klasių mokiniai dalyvavo projekte „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“. Šio projekto tikslai buvo šie: supažindinti vaikus su sėklų sėjimo procedūra ir augalų augimo procesu, paskatinti vaikus stebėti ir rūpintis sodinukais bei stebėti jų augimo procesą, mokyti vaikus rūpintis aplinka ir gamtos išsaugojimu, skatinti bendradarbiavimą ir komandinį darbą tarp vaikų.

Dalyvauti projekte „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“ pirmokams labai patiko. Jie per praktinę pamoką patys pasodino sėklą ir ja rūpinosi. Kiekvieną savaitę atliko stebėjimus ir užrašė, kaip auga jų sodinukai. Projektų pristatyme vaikai pasidalijo atliktais darbais. Mokiniai ne tik sužinojo kaip auga augalai, bet ir įgijo praktinių įgūdžių bei atsakomybės jausmą rūpintis kitu gyvu organizmu. Tai puikus būdas pažinti gamtą ir skatinti sveiką gyvenseną bei bendravimą su kitais.

Šiais mokslo metais antrų klasių projektinės veiklos tema buvo gyvūnai. Visus mokslo metus vaikai domėjosi įvairiomis gyvūnų rūšimis, stengėsi pažinti jų gyvenimo ypatumus ir aprašius pristatyti klasiokams . Smagiausia buvo, kai nemažą dalį gyvūnų teko pamatyti gyvai, aplankius Ventės rago ornitologinę stotį, Klaipėdos jūrų muziejų, Kauno ir Klaipėdos zoologijos sodus, Bebrų salą. Projektinių veiklų pristatymo metu ne vienas nustebo, kad ir kiek daug bebuvo perskaitę, bet dar daug ko nežinojo, ką paminėjo kitų klasių antrokai.

Trečiokai įgyvendino projektą „Profesijos“. Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis įvairiomis profesijomis ir ,,pasimatuoti“ savo svajonių profesiją. Pradiniame ugdyme susipažinimas su suaugusiųjų pasauliu ir jų darbo patirtimi yra ypač svarbus visapusiškam vaiko asmenybės vystymuisi.

Projektinių dienų metu mokiniai lankėsi AB Klaipėdos vandenys, Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Klaipėdos jūreivystės mokykloje, parduotuvėje, Kauno zoologijos sode, Panemunių regioniniame parke. Į projektą įsitraukė ir mokinių tėveliai.

Mokiniai parengė ir pristatė daug įdomių  ir įvairių profesijų: gydytojas, policininkas, gaisrininkas, mokytojas, karininkas, pilotas, dailininkas, privatus detektyvas, laidų vedėjas, sportininkas, dainininkas ir kt. Projekto metu mokiniai gilino  finansinio raštingumo temas ,,Kur dingsta pinigai?“, ,,Šeimos biudžetas“, ,,Kaip pasirinkti darbą?“.

Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, daug sužinojo, daug išmoko ir svarbiausiai smagiai praleido laiką.

Ketvirtų klasių mokiniai vykdė ilgalaikį projektą  „Gyvūnas, apie kurį galvoju“. Projekto metu mokiniai aplankė atsinaujinusį Kauno zoologijos sodą bei Klaipėdos zoologijos sodą, susipažino su ten gyvenančiais gyvūnais, jais domėjosi. Projektinių dienų metu mokiniai internete ieškojo informacijos apie pasirinktą gyvūną ir atsakė į pateiktus anketoje klausimus. Piešė gyvūną, nurodė jo kūno dalis, aprašė rastus įdomius faktus apie pasirinktą gyvūną. Dirbdami porose ir naudodami „CoSpaces“ programą, sukūrė žaidimą, kuriame įkėlė pasaulio žemėlapį ir jame apgyvendino pasirinktus projekto gyvūnus. Dalyvavo susitikime su Lietuvos astakologų draugijos edukatoriumi Gintu Pociūnu ir susipažino su vėžio išskirtinėmis savybėmis, Lietuvoje gyvenančiomis vėžių rūšimis, mokėsi atskirti vietines ir invazines vėžių rūšis. Keliavo autobusu į Malūno parką, stebėjo vandens paukščius – antis, gulbes, žuvėdras, atpažino medžius, kuriuos nugraužė bebrai, stebėjo vis praskrendančius paukščius – kregždę, zylę, balandį, varną. Projektą mokiniai užbaigė edukacija „Drugio sparno prisilietimas“, kurios metu susipažino su mikroskopiniu drugelio pasauliu – įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kokie jie įvairūs ir nepakartojami, kodėl jie tokie, kuo skiriasi drugelių raštai Europoje ir Afrikoje, Tropikuose ir Šaltuose kraštuose bei tyrinėjo drugio transformaciją nuo kiaušinėlio iki imago.

Projekto metu buvo ugdomos pažinimo, komunikavimo, skaitmeninio raštingumo, kūrybiškumo, socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos kompetencijos.