Mes linkime jums tvarių Kalėdų!
KALĖDOS – laukiamiausia žiemos šventė, kupina stebuklingų akimirkų, kurios vienodai laukia ir maži, ir dideli. Šiuo laikotarpiu jaučiame gerumą, norisi padėti, dovanoti, džiaugtis ir dalintis… Gerumas dažniausiai apsupa šviesa, tad natūralu, kad dauguma Kalėdas įsivaizduoja baltas, o save – tyliai brendančius per girgždantį, šalčiu žėrintį sniegą. Deja, nors žiemos metas, Kalėdos vis dažniau žalios ar pilkos, šlapios ne nuo ant veido tirpstančių snaigių, o nuo lietaus lašų. Tokį pilkumą norisi pridengti blizgučiais, lempučių šviesa, paguosti dovanomis.
5L klasės mokiniai ir jų mokytojai Inga Barkauskienė, Donata Tiškuvienė bei Modestas Rumbutis visą pusmetį kalbėjo ekologijos klausimais, dalyvavo įvairiuose konkursuose, diskutavo, kokį poveikį aplinkai daro klimato kaita, kaip tai keičia mūsų gyvenimą, kaip veikia mūsų sveikatą, gyvenimo būdą, o kaip miestus ir statinius, ar ekonomiką… Artėjant žiemos šventėms, mintys apie Žemės būtį dar suintensyvėjo, tad jaunieji progimnazijos lyderiai diskutavo apie vartojimo kultūrą, ieškojo būdų, kaip švenčių laiku vartoti ir teršti mažiau. Penktokai iš antrinių žaliavų kūrė draugams kalėdines dovanas, režisavo švietėjiškus filmukus apie perteklinį vartojimą bei taršą, vieną tokių filmukų pristatė progimnazijos šventėje „Kalėdų belaukiant“ ir bendruomenei linkėjo tvarių Kalėdų.
Aplinkos tvarumas yra svarbus dabartinės ir ateities kartų gerovei. Klimato kaita viso pasaulio šalims kelia įvairius sudėtingus aplinkos, socialinius ir ekonominius iššūkius. Pastaraisiais dešimtmečiais klimato kaitos pasekmės tapo vis akivaizdesnės – nuo kylančios pasaulinės temperatūros ir ekstremalesnių sausrų iki stiprėjančių atogrąžų audrų, niokojančių laukinių gaisrų bei potvynių. Kadangi žmonės ir ekosistemos visoje planetoje kenčia nuo žalingų klimato kaitos padarinių, daugelis žmonių, bendruomenių ir organizacijų visame pasaulyje palaiko aplinkos tvarumą ir teikia šiam svarbiam tikslui prioritetą. Bendros mūsų visų pastangos leistų mums dekarbonizuoti mūsų planetą ir tausoti gamtos išteklius, kad palaikytume būsimų kartų sveikatą ir gerovę. Išsaugokime ateities kartom žalius miškus, giedrą dangų, gausius gyvybės vandenis, gryną orą ir baltas Kalėdas.
Straipsnį parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Inga Barkauskienė