2E

2e klasė, mokytoja Liana Kužmarskienė

1. Mokyti įvardinti augalus ir teisingai priskirti juos tinkamai augalų grupei: žoliniams augalams, krūmams ar medžiams.
  2. Supažindinti su įvairių augalų (žolių, krūmų, medžių) dalimis bei tyrinėti jų funkcijas atliekant stebėjimus.
  3. Stebėti augalus įvairiais metų laikais ir įvardinti jų pokyčius.
  4. Stebėti žolinio augalo augimą.

Ugdomos kompetencijos: pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo, gamtamokslinės kompetencijos.

1. „Gamtos gėrybių“ rinkimas Girulių miške.
  2. Nuotolinė veikla “Sėklos sėklytės”.  Tyrinėja įvairių augalų sėklas, jas sėja, stebi, kaip dygsta. Pasigamina Oliziuką.
  3. Nuotolinė veikla “Augalų įvairovė”. Susipažįsta su įvairiais augalais. Scratch-Piešimas. Augalo gyvenimo ciklas: sėkla, išdygsta daigas, jaunas augalas, suaugęs augalas, augalas žydi, augalas vysta, augalas miršta.
  4. Lapelių, žolelių, gėlelių rinkimas. Surinktas gėrybes džiovina, Joms išdžiuvus, gaminami skirtukai, projektui “Vilties žiedai”.
  5. Išvyka į Klaipėdos universiteto Botanikos sodą. Edukacija – “Kvepiantys maišeliai”. Susipažino su kvepiančiais augalais, kokios jų dalys yra renkamos. Sužinojo rinkimo laiką, žaliavos džiovinimo ir paruošimo ypatybes. Iš sudžiovintos gamtinės medžiagos  kiekvienas pasigamino kvepiantį maišelį.

Galutinis rezultatas: bendradarbiaudami pristato tai, ką patyrė ir sužinojo veiklų metu.

2e_ZALIASIS-KILIMAS