Pamokos netradicinėje aplinkoje – Bukantės dvarelyje

Lapkričio 17 d. 3e klasės mokiniams pamokos vyko rašytojos Žemaitės memorialiniame muziejuje  Bukantėje. Dvarelyje prabėgo būsimos rašytojos Julijos vaikystė, draugystė su baudžiauninkų žemaičių vaikais.

Susipažinome su žemaičių kulinariniu paveldu, kaip, kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai, bandėme juos pasigaminti naudojant senoviškus namų apyvokos rakandus, pasigaminę valgius, juos degustavome.

Edukacijoje „Rašymas žąsies plunksna“ dailyraščiu perrašėme  trumpą rašytojos Žemaitės kūrinio ištrauką. Rašydami patyrėme rašymo ir kūrybos džiaugsmą.

Pamokos muziejuje paskatino mokinius ugdytis tautinį tapatumą, etnokultūrinį raštingumą, pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą. Įgytos žinios bus integruojamos į visus mokomuosius dalykus.

3e klasės mokytoja Vilma Sakalauskienė

Skip to content