COVID–19

Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys gali išsitirti nemokamai
NVSC INFORMACIJA UGDYMO ĮSTAIGŲ BENDRUOMENEI APIE COVID-19

Algoritmai kaip elgtis Covid-19 ligos metu

Algoritmai-kaip-elgtis-Covid-19-metu


Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos COVID-19 ligos valdymo priemonių planas organizuojant ugdymo procesą

Asmens higienos laikymosi taisyklės
COVID–19 valdymo priemonių planas
Atmintinė mokiniams
Atmintinė tėvams

„Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ pakeitimo
Testavimo covid-19 ligai (koronaviruso infekcijai) įtarti ar diagnozuoti organizavimo Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijoje tvarka
Sutikimas dėl dalyvavimo mokyklos vykdomame testavime COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) įtarti ar diagnozuoti
Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinos sąlygos
Dėl asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo pakeitimo
Persirgusiems ir paskiepytiems izoliuotis nereikia

Persirgusiems ir paskiepytiems izoliuotis nereikia

Specialistai primena, kad po sąlyčio su sergančiu asmeniu paskiepyti ar persirgę asmenys gali nesiizoliuoti, jeigu skiepijimas COVID-19 vakcina yra atliktas pagal nustatytą schemą ir nuo skiepijimo arba diagnozės patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų. Grįžus iš užsienio persirgusiems ir paskiepytiems asmenims izoliacija taip pat netaikoma.

Ką daryti, jeigu paskiepytas asmuo gavo SMS žinutę su izoliacijos terminu?

Žinutė, informuojanti apie nustatytą izoliacijos terminą, siunčiama visiems sąlytį turėjusiems asmenims, kuriuos epidemiologinio tyrimo metu nurodė užsikrėtęs asmuo, kadangi patikrinti, ar nurodytieji asmenys yra paskiepyti ar persirgę, kol kas galimybės nėra.

Jeigu esate persirgęs ar paskiepytas COVID-19 vakcina ir gavote SMS žinutę, pildyti sąlytį turėjusio asmens anketos, kurios nuoroda pateikta šioje žinutėje, Jums nereikia.
Apie tai, kad esate persirgęs 90 dienų laikotarpiu arba buvote paskiepytas COVID-19 vakcina ir norite, kad Jums izoliacija nebūtų taikoma, informuokite NVSC el. p. persirgau@nvsc.lt.
Pateikus šią informaciją, jūsų taip pat nebetrukdys automatinis skambutis, raginantis užpildyti anketą.

Išsamūs paaiškinimai, kaip elgtis persirgusiems arba paskiepytiems asmenims po sąlyčio su sergančiuoju, yra pateikti toje pačioje trumpojoje žinutėje esančioje nuorodoje, kurią paspaudus ne tik atsiranda galimybė užpildyti sąlytį turėjusio asmens anketą, bet ir pateikiama informacija apie tai, kaip elgtis paskiepytiems ir persirgusiems asmenims.

Spauskite skaityti daugiau

Grįžusiems iš užsienio – kita tvarka

Izoliacija netaikoma ir persirgusiems ar paskiepytiems asmenims, grįžusiems iš užsienio.

Kiekvienas asmuo, grįžęs iš užsienio, privalo užpildyti keleivio anketą.
Asmenys, pateikę duomenis apie save šioje anketoje, automatiškai įtraukiami į izoliuotų asmenų registrą.
Norint, kad būtų pritaikyta izoliacijos išimtis (kai esate paskiepytas arba persirgęs COVID-19), būtina kreiptis į NVSC el. pašto adresu izoliacija@nvsc.ltir pateikti išimtį įrodančius dokumentus. Šiuos dokumentus taip pat galima pateikti patikrą oro ar jūrų uoste vykdantiems pareigūnams.

Primename

Persirgusieji keliautojai (asmenys, grįžę iš užsienio) turėtų pateikti asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad diagnozė buvo patvirtinta  remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą. Tokio dokumento pateikti nereikia, jei COVID-19 diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje.
Paskiepyti keliautojai(asmenys, grįžę iš užsienio) minėtu el. paštu turėtų pateikti asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad skiepijimas Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas.

Visą išimčių sąrašą, kai grįžus iš užsienio izoliacija netaikoma, galima rasti čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Nuotrauka: https://www.freepik.com/

Apie koronavirusą
Patarimai, kaip būti fiziškai aktyviems saviizoliacijos / karantino metu
Dėl koronaviruso
Kaukių naudojimas
Ką svarbu žinoti Lietuvos gyventojams

Skip to content