Psichologinė pagalba

Kada nereikia mokėti už vaikų dantų gydymą
Rekomendacijos gyventojams dėl COVID-19 ligos
JPSPP koordinatorius

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO NAUJIENLAIŠKIS

Nemokamu-veiklu-kalendorius_-2022-12

1 tipo diabetas

Tai sunki lėtinė endokrininė liga, kai dėl insulino trūkumo sutrinka medžiagų, o ypač angliavandenių apykaita. Dažniausiai susergama vaikystėje arba jauname amžiuje. Dėl nežinomų priežasčių pats organizmas, t. y. jo imuninė sistema sunaikina kasos beta ląsteles, gaminančias insuliną. Todėl sergantys 1 tipo diabetu visą gyvenimą turi leistis insuliną. Gydymas yra efektyvus, užkerta kelią ūmioms ir lėtinėms komplikacijoms, kai užtikrinama savikontrolė (daugkartinis gliukozės kraujyje tikrinimas), fizinis aktyvumas, diabeto kontrolės mokymas. Sergantysis mokomas sušvirkščiamą insulino dozę derinti su maistu, fiziniu krūviu. Tai daug pastangų ir finansinių išteklių reikalaujanti nepagydoma jaunų žmonių liga.
Visuomenė mažai žino apie šią ligą – dauguma girdėję, kad diabetą dažnai išprovokuoja netinkamas gyvenimo būdas ir (ar) genetika. Tai yra 2 tipo diabetas, kuriuo dažniausiai susergama vyresniame amžiuje. Sergant šiuo visuomenėje labiausiai paplitusiu diabeto tipu (1 tipo diabetas sudaro tik 5 procentus visų sergančiųjų cukriniu diabetu), sutrinka insulino, kurį išskiria kasa, įsisavinimas organizme, bet kasa išskiria insuliną, dažnai net daugiau nei reikia.
Žinia apie nustatytą cukrinį diabetą pribloškia ir galvoje sukelia tikrą sumaištį. Išliejus kibirą ašarų ir milijoną kartų Dievo paklausus, kodėl tai nutiko būtent man ar mano vaikui, kyla klausimų, kaip reikės gyventi toliau. Nors liga ir skamba grėsmingai, gyventi įmanoma – kažkiek kitaip, su papildomomis procedūromis ir taisyklėmis, bet neatsisakant savo tikslų ir svajonių.

Psichologų paslaugos

PsichologėKokiais klausimais nukreipti?Kontaktai
Aušra BolgovaIndividualių konsultacijų registracija 40 val. mokymai mokykloms,  6 val. mokymų  kolektyvams, mokykloms registracija Veda – Streso valdymo praktikosmob. (8 640) 93348 el.p. ausra@sveikatosbiuras.lt
Deimantė AdakauskienėSavižudybių prevencija Veda – “Emocijų ABC. Konfliktai kasdienybėje”, “Tėvystė be streso”mob. (8 659) 21676 el. p. deimante@sveikatosbiuras.lt
Dovilė KavaliauskaitėPriklausomybių konsultantai Veda – „Streso valdymo praktikos“mob. (8 659) 21664 el. p. dovile@sveikatosbiuras.lt
Jolanta Kundrotienė32-40 val. mokymai darbuotojams- registracija, kuravimas Jaunimo projekto paskaitos ir individualios konsultacijos Veda – “Profesinio perdegimo pavojai. Kaip savimi pasirūpinti?”mob. 8 659 217 24 el.p. jolanta@sveikatosbiuras.lt

Atsakingą asmenį ir jo kontaktus galite rasti ir atsidarę konkrečią skiltį biuro internetiniame puslapyje.