Užsiėmime gimę vandenynai

Vasario 26 dieną neformalaus švietimo folkloro būrelio „Gurgutis“ (mokytoja Diana Kačenauskienė) vaikai svečiavosi pas neformalaus švietimo būrelio „Vaivorykštė“ mokytoją Gražvydą Gricienę. Edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius su viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas – tvirtas vilnos pluoštas. Per patyriminę veiklą mokiniai skatinti domėtis krašto istorija, patrauklia forma susipažindinti su aplinka, kurioje gyveno seneliai ir proseneliai, suvokti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas. Edukacinio užsiėmimo metu mergaitės susipažino su vilnos vėlimo technologija. Mokytojai padedant vaikai išbandė pagrindinę vilnoninų gaminių gamybos technologiją – šlapiuoju būdu pasigaminti gaminį. Mokytoja kantriai aiškino, kaip mokantis pradmenų svarbu išmokti teisingai sukloti vilną, keičiant vilnos klojimo kryptis, užleidžiant vilnos pluoštelius vieną ant kito, kad klojinys būtų tolygus, be guzų ir skylučių. Dėliodamos įvairiaspalvią vilną ant patiesalo, mergaitės kūrė rankdarbį tema „Vandenynai“. Neformalaus švietimo folklore būrelio „Gurgučio“ mergaitės liko sužavėtos užsiėmimu, juk pačių pasigamintas ir rankomis išglostytas rankdarbis turi nepaprastą energiją. Pasiėmusios savo darbelius dėkojo mokytojai Gražvydai ir sakė nekantriai lauks kito susitikimo.